Червона книга

Більшість людей нашої планети знає, що таке "Червона книга", але лиш деякі з них зазирають в проблеми, які відкриваються з кожною її сторінкою.

Червона книга - це перелік рідкісних тварин, рослин, грибів, які знаходяться під загрозою зникнення. Хоча ні, дуже часто хочеться сказати інше. Червона книга - це один із результатів життя людини на планеті, це його егоїзм, пихатість і так званий розум.

Ми повинні пам'ятати про те, що людина - це не головна істота на всій земній кулі, це лиш істота мисляча, яка є однією з гілок великого дерева під назвою "життя". Ми маємо все, щоб замислитись над життям, і в нашому випадку не тільки над своїм. Життя всього живого на планеті залежить від нас.

Здавалося б, навіщо нам замислюватися над зникненням тварин та рослин? Адже з 1948 року про це думає Міжнародний Союз Охорони Природи, мета якого вивчення стану рідкісних видів тварин і рослин, що знаходяться під загрозою зникнення, та розробка міжнародних проектів в області захисту і охорони таких видів. МСОП успішно працює, виконуючи покладені на нього функції, щорічно поповнюючи сторінки "Червоної книги" її новими іменами. Ми з Вами повинні розуміти, що такий величезний перелік усіх зникаючих видів тварин і рослин - це наслідок домінування людини і її відношення до навколишнього світу.

Люди гублять навколишній світ вирубуючи ліси, забруднюючи повітря і воду, осушуючи водоймища. Все це не зникає безслідно. Екологічна ситуація на планеті погіршується з кожним роком і відношення людини до природи повинне змінитися, інакше буде занадто пізно.

21 березня - "Всесвітній день Землі". Цього дня в різних куточках нашої планети проходять різноманітні заходи та акції: прибирання територій, посадка дерев, конференції, виставки. Звичайно для багатьох це лише піар-акції, але ж це піар зеленого кольору. Якщо Ви не знаєте з чого почати, ми пропонуємо Вам список організацій, які працюють в області охорони природи. Написати чи зателефонувати, пропонуючи свою допомогу, дуже легко.

Ми - люди. І які б завдання не переслідувала людина, які б цілі не стояли перед нею, вона повинна пам'ятати, що життя, - це в першу чергу місце, де вона живе.

Давайте разом будувати нашу планету сильною!